Váš pejsek v bezpečí

Máte-li malého čtyřnohého kamaráda, tedy pejska, jistě ho nade vše milujete. Malá plemena, která si lidé pořizují především do bytu, jsou jistě zvyklá trávit s vámi většinu dne. Ať už přímo doma, na zahradě, či na procházkách.

Vidět a být viděn…

bezpecnostni vesta pro psaProblém u těchto menším psích plemen nastává tehdy, když si svého miláčka vezmete na vodítko. Pokud je opravdu malého vzrůstu, může mu totiž hrozit i nebezpečí. A to třeba pokud si vyjdete na frekventované ulici, nebo po přelidněném městě. Určitě byste nechtěli ani vy ani on, aby na něho někdo šlápl. Těmto kolizím se však snadno dá předejít reflexním obojkem nebo vestičkou. Dají již na dálku vědět o tom, že po chodníku nebo silnici jde pes a nedojde tak k přehlédnutí. Tyto pomůcky se také velice hodí ve tmě, kdy je viditelnost ještě o dost snížená a riziko zašlápnutí se zvětšuje.

Ať se vám psík neztratí…

Pokud se váš čtyřnohý kamarád rád toulá, nebo se sám vypravuje na nepovolené procházky, můžete mu zkusit pořídit GPS obojek. Pes si ho totiž jen těžko sám sundá z krku a odběhne-li se kamkoliv podívat, vy to hned budete moct zjistit. A jak to vlastně funguje? Zašlete sms a hned obratem vám přijde zpráva s místem, kde se váš mazlíček právě potuluje. Pak už nebude těžké ho vypátrat a dovést zpátky domů.

Pokud se vám nechce investovat do tohoto speciálního obojku, můžete zvolit levnější a přirozenější variantu. Na krk k obojku mu můžete připevnit takzvaný adresář. Do políček vyplníte údaje o sobě, tedy majiteli, adresu a další potřebné informace. Pokud se pejsek zatoulá, jistě vám ho nějaká dobrá duše přivede nazpět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezpečnost, Oblečky, Obojky, Výchova a výcvik, Zajímavosti/informace se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>