Pudl – Caniche

kralovsky pudlPsi podobní pudlům se vyskytli již ve středověku. Mezi jejich předchůdce patří s největší pravděpodobností francouzský barbet, který svou velikostí odpovídal dnešnímu německému ovčákovi.  Pudl je původně lovecký pes se zaměřením na vodní ptactvo. Jeho francouzské jméno Caniche znamená v doslovném překladu kachní pes.

Postupem času se rozšířil po celém světě. Jako společenský pes se začal chovat koncem 18. století. Dnes máme 4 velikostní varianty pudla, které se začali oddělovat ve 20 století. V dnešní době je pudl chován především jako společenský pes. Podle mezinárodní kynologické organizace FCI je pudl zařazen do skupiny XL – společenská plemena a toy, sekce 2 pudli. Původní využití lovecký pes, dnes chován jako společník.

Představujeme Vám pudla, který je v současnosti velmi oblíbeným plemenem v našich domácnostech. Pudl je velmi učenlivý a z toho hlediska je vhodný i pro začínající chovatele. Pudl je velmi aktivní a miluje pohyb, proto ocení každodenní procházky. Jeho charakter je velmi oddaný, nemá sklony k útěkům. Nemá rád hrubé zacházení.

Je velmi adaptabilní a je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro starší lidi. Jeho přístup k dětem je nadstandartní. Pudl je vhodný jak do samotného centra města, tak i na venkov. Pudl je opravdu nenáročný na výchovu, jediná věc, které budete muset věnovat zvýšenou pozornost je jeho péče o srst, která se musí pravidelně pročesávat, zbavovat nečistot a zastřihávat. Nejméně jednou za dva měsíce. Existuje několik druhů základních střihů, mezi kterými si můžete vybrat. Mezi nejznámější patří klasický, tzv. na lva. Zvláštní pozornost musíte také věnovat uším, které mají sklony k problémům se záněty se zvukovody.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>