Proč oblékat psy?

Existuje několik důvodu, proč oblékat psíky nejen malých plemen.

Teplotní šoky

oblecky pro psyPsi malých plemen jako je jorkšír, čivava, ale také pudlík nebo JRT mohou v zimním období strádat při venčení. Zima a vlhko ale vadí všem psům bez rozdílů rasy, kteří jsou chovaní v bytě. Psi si zvyknou na teplotní komfort kolem 25ti stupňů a v zimním období se mohou nachladit. To platí i pro hladkosrsté psy velkých plemen jako je dalmatin, hladkosrstí ohaři nebo třeba dobrman. Oblékejte zejména staré nebo nemocné psíky. Existují dokonce i oblečky s nohavičkami, které chrání nejen tělo, ale také končetiny (zejména klouby) proti prochladnutí. Teplý obleček chrání především ledviny a močové cesty, jejichž záněty jsou zdaleka nejčastější. Psa ale nikdy neoblékejte v teplém období, mohlo by dojít k jeho přehřátí.

Proti vlhku mohou chránit pláštěnky pro psy. Ty oceníte koncem léta a na podzim, kdy většina Čechů vyráží sbírat houby.

Ulehčete si péči o psa díky oblečkům

Pokud máte psa s dlouhou srstí, jistě každé venčení řešíte špinavé packy, celé končetiny a dokonce i bříško. Pokud použijete obleček, jednoduše ho vyperete a psíkovi pak jen otřete packy. Nadbytečná hygiena a každodenní koupání psům neprospívá.

Bezpečnostní oblečky

Na bezpečnostní vesty pro psy nesmíme zapomenout. Jedná se o pohodlné vestičky v zářivých barvách s reflexními prvky. Takto je pes pro motoristy nepřehlédnutelný na velkou vzdálenost. Myslete také na reflexní obojky, svítící přívěsky na obojek a také na svou vlastní bezpečnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezpečnost, Oblečky, Zdraví se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>