Přípravky proti klíšťatům

S našimi čtyřnohými miláčky nesouvisí jen móda, ale zejména všeobecná péče o ně. Jaro s sebou přináší delší procházky, ale příroda skrývá mnoho úskalí. Jedním z problémů jsou blechy a klíšťata. Na výběr máte z několika možností, jak svého miláčka chránit. Vždy psíka po každé procházce důkladně prohlédněte a sebe samo sebou také.

Obojky proti klíšťatům

Jedná se o obojky s různou účinnou látkou, například obojek Kiltix® obsahuje dvě účinné látky (propoxur a flumethrin), které vzájemným působením zaručují 100% a navíc dlouhotrvající účinek proti blechám i klíšťatům. Díky speciální kombinaci těchto látek je účinnost obojku až 7 měsíců, tedy celou sezónu klíšťat.. Navíc je vhodný pro všechna plemena psů a podle délky si vyberete ten pravý. Je vhodný i pro štěňata od 3 měsíců věku.

obojek proti blechamScalibor je další perfektně působící antiparazitní obojek. Účinnou látkou je deltametrin, který  působí proti klíšťatům, blechám, komárům a pakomárům. Účinkuje až 4 měsíce na blechy a až 6 měsíců na klíšťata. Je voděodolný-pes se s ním může koupat. Je bez zápachu.

Na výběr máte i z nespočtu bylinných antiparazitních obojků. Jsou o mnoho levněkší, ale jejich účinnost není dlouhá a navíc zapáchají. V každém případě ale čtěte příbalové letáky.

Pipety proti parazitům

Advantix Spot On je pipeta pro psíky, kterou jednoduše nakapete za krk. Jde o vysoce spolehlivou ochranu proti klíšťatům, blechám a komárům pro psy různých hmotností. Pipeta zabíjí larvy blech i v okolí pejsků, odpuzuje parazity a zabíjí je. Advantix je vhodný i pro psy, kteří se rádi koupou a je vhodný pro štěňata od 7 týdnů věku i pro březí a kojící feny. Navíc nezapáchá, nešpiní ani nemastí srst pejska.

Pipety od značky Héry nabízejí vysokou účinnost proti savým parazitům díky účinné složce Geraniol. Tento 100% přírodní esenciální olej odpuzuje blechy i klíšťata. Je netoxický, šetrný k životnímu prostředí. Zaručená účinnost po dobu 1 měsíce.

Více informací a všechna antiparazitika zakoupíte v kamenných i internetových chovatelských potřebách pro psy a kočky. Chovatelské potřeby (e-shopy) nabízejí mnoho zboží a rádi vám poradí, co bude pro vašeho psíka nejvhodnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>