Potřeby pro štěně

Jestliže jste se rozhodli koupit si pejska a nevíte si rady s tím, co všechno koupit tak, aby byl Váš pejsek spokojený, rádi Vám poradíme.

australsky ovcak steneNa trhu je široká nabídka různých výrobků pro psy. Jsou ale produkty, u kterých byste si měli dát velký pozor na jejich kvalitu. Například krmivo je opravdu velmi důležité. Proto s výběrem krmiva si dejte pozor. Musí být kvalitní, aby se mohla stavba těla psa dobře vyvíjet a aby v budoucnu neměl zdravotní problémy, které se týkají špatného růstu. Je pak už ale čistě na Vás, jestli budete chtít pejska krmit granulemi, nebo nějakými konzervami. Hlavní je, aby krmivo mělo velký podíl masa a bylo kvalitní na výživu. Pamlsky jsou také důležité hlavně v době, kdy je pes ještě štěně a potřebujete ho cvičit a posléze odměnit.

Jako další byste měli pejskovi pořídit obojek a vodítko. Těchto produktů je na trhu opravdu mnoho. Záleží na Vašem vkusu, jaký obojek pořídíte. Dejte jen pozor, aby pejska neškrtil. Pod zapnutý obojek by se Vám měl vejít jeden prst. Podle toho poznáte správnou velikost.

hracky pro steneV období léta jsou určitě nezbytné antiparazitní obojky, které chrání Vašeho psa před klíšťaty, blechami a jinými parazity.

Měli byste také myslet na to, kde bude pes spát a podle toho pořídit boudu nebo pelíšek.

Je jedno, z jakého materiálu bouda bude, ale měla by být dost velký na to, aby se tam pes pohodlně vešel a mohl si tam i lehnout. Jako další byste měli dbát na to, aby mu do boudy nezatékalo.

Koupit nějaké hračky, misku na jídlo, přípravky na úpravu srsti, hřeben nebo náhubek nejsou nutností, ale je lepší když i tohle budete mít. Náhubek byste měli mít hlavně v případě, že budete s pejskem cestovat hromadnou dopravou, atd.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výchova a výcvik, Zajímavosti/informace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář