Pes tahá na vodítku…

ohlavka pro psy…to je běžná praxe, že většina majitelů svého psa nezvládá a venčit se chodí tím směrem, kudy chce pes. V rodinné hierarchii ale má být páníček jako alfa (vůdce smečky) a tak určuje směr chůze.

Konec tahání na vodítku!!!Pokud se se psíkem nechcete přetahovat, můžete použít buď škrtící obojky, a nebo jednoduché stahovací ohlávky nebo chcete-li postroje, které zabraňují tahání.

Ohlávky proti tahání

Ohlávky proti tahání jsou nylonové „náhubky“, které psovi nijak nepřekážejí a pokud jde spořádaně u nohy, vadí mu mnohem méně než klasické kožené, nylonové nebo kovové náhubky. Pokud pes tahá, připnete mu vodítko na kroužek pod tlamou. Když pes zatáhne, speciálně vyrobená ohlávka mu stahuje čumák (a tím zavírá tlamu), což je pro psa krajně nepříjemné. Jde o odzkoušenou metodu, kterou si pochvaluje nejeden chovatel. Z dopisu naší čtenářky: „Vážená redakce, děkuji za doporučení ohlávky Mastercontol pro našeho Bernského salašnického psa. Do té doby s ním mohl na procházku pouze manžel, nyní chodím já i děti (10 a 12 let). Alena Zdražilová, Jeseník“

mastercontrol ohlavkaPes normálně nosí obojek nebo postroj. K tomu si pořiďte i ohlávku proti tahání a delší vodítko, které má karabiny na obou koncích. Jednu karabinu připněte na kroužek pod tlamou psa a druhou za obojek nebo postroj.

Jde o dvojí jištění, kdyby se pes vyvlíkl z ohlávky. I z toho důvodu vždy vybírejte vhodnou velikost. Pokud má pes obvod čumáku mezi danými velikostmi vemte raději tu menší.

Velikosti ohlávek proti táhnutí

Velikost 1 pro malé psy. Tato velikost se hodí pro psy s obvodem čumáku okolo 20ti cm. Jde o plemena například jorkšír, čivava.

Velikost 2 je pro menší psíky. Tato ohlávka se hodí pro psy s obvodem čumáku 24 cm. Je to například JRT, bišonek, pudlík.

Velikost 3 pro střední psy. Trojka je vhodná pro středně velké psy (kokršpaněl, beagle) s obvodem čumáku u kořene 32 cm.

Velikost 4 pro větší psy. Velikost 4 je vhodná pro ohaře, labradory, retrievery a podobně velké psy s obvodem čumáku cca 38 cm.

Velikost 5 pro velké psy. Tato ohlávka je vhodná pro velké psy jako je NO, RTW a podobně. Vhodné pro psy s obvodem čumáku cca 44 cm.

Velikost 6 pro obří plemena psů. Extra velcí pejskové jako je Bernský salašnický pes nebo doga musí být na vodítku obzvláště ovladatelní. Pokud má váš pes obvod čumáku cca 55 cm, pořiďte mu tuto ohlávku.

Speciální velikost 7. Tato ohlávka je speciálně vytvořená pro psy typu boxer se spláclým čumákem a obvodem asi 34 cm.

Příspěvek byl publikován v rubrice Náhubky, Vodítka, Výchova a výcvik se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Pes tahá na vodítku…

  1. Petra Marečková napsal:

    Ještě jsem chtěla ke článku o netahání na Vašich stránkách. Je v něm mylně uvedeno, že ohlávka pracuje na principu, že je psovi něco nepříjemné, v tom případě by ovšem spadala na úroveň škrťáků a elektrických obojků. Ohlávky v sobě spojují jednak princip konejšivých signálů (to je stejný princip používaný u koní), jednak zabraňují psovi, aby se např. odměňoval sám pohledem na jiného psa (skvěle se s tím pracuje v případě špatného odvolání od psů, nebo nepozornosti). Ohlávky jsou pouze výcvikové pomůcky, samo nežádoucí chování však neodstraňují.

    Přeji krásný den,
    Petra Marečková

  2. Peter napsal:

    @predosly komentar: Nie som odbornik a ani pisajuci labrador. Nech bude mat pes na hlave cokolovek, tesit sa z toho nebude. Pojem „konejšivý“ mi nepride velmi spravny…. Skor sa priklanam k tomu nepriemny…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>