Pelíšky

Stejně jako pro nás je nejdůležitější postel, je i pro psíka velmi důležité jeho vlastní místečko-pelíšek. Pro aktivní psy doporučujeme plastové pelíšky, které se velmi snadno udržují a dají se vystlat dekou nebo polštářem, který jednoduše vyperete v pračce. Nyní lze ale zakoupit i pelíšky se snímatelným, pratelným obalem. Dbejte na koupi správného pelíšku, tedy jeho velikosti. Výrobci většinou uvádějí vnější velikost pelechu.

Proutěné pelíšky

prutene pelisky pro psyProutěné koše pro psy jsou velmi moderní a vyhledávané pelíšky. Jejich nevýhodou je, že psům chutnají a zejména štěňata je často okusují. Méně kvalitní pelíšky z proutí mohou vrzat, což není vhodné zejména pokud má pes pelíšek u vás v ložnici nebo dětském pokoji. Koupit můžete pletený ze světlého nebo tmavého vrbového proutí různě zdobený, oplétaný nebo se zpevněným okrajem. Do koše je vhodné pořídit polštářek nebo deku. Proutěné pelechy jsou ovály a většina výrobců uvádí delší rozměr pelechu.

Plastové pelechy pro psy

plastovy pelisekPelíšek z netoxického plastu je velmi praktický, snadno se udržuje a není drahý. Počítejte ale s investicí do polštářku nebo deky. Vždy je lepší mít polštáře na výměnu. Většina výrobců uvádí celkovou a užitnou velikost pelíšku. Vybírejte z mnoha barev a možností protiskluzového podstavce.

Látkové pelíšky

pelíškyZe všech druhů látek od klasické bavlny až po plyš s dlouhým chlupem se vyrábějí ovály, polštáře i klasické pelíšky pro psy. Jejich výhodou je, že si je pes hned zamiluje, protože jsou měkké a hřejí. Většinou se dají prát. Luxusní mikroplyšové pelíšky nabízejí možnost odnímatelného spodního dílu a několik hraček ve stejném dezénu. Barevné kombinace od jednobarevných až po stylové pestré pelíšky.

Pohovky a gaučíky

pohovka pro psaPohovky nabízejí vyvýšené poležení i pro ty nejrozmazlenější pejsky. Materiálem může být kůže, ratan, proutí a podobně. Pohovky jsou pohodlné, měkké a přitom stabilní. Vždy se ale informujte na vnitřní rozměr pohovky nebo gauče. Většinou je uváděn rozměr i s opěradly. Gauče se hodí spíše pro menší  a střední plemena psů.

Boudičky, kukaně a iglů pro psy

kukaň pro malé psyJde asi o nejpreferovanější pelíšky, co se našich čtyřnohých kamarádů týče. Každý pes totiž potřebuje pocit bezpečí a soukromí. Nekupujte kukaně ze šustivých materiálů, které se sice budou dobře udržovat, ale zvuk bude pro psíka nepříjemný a nebude takový pelíšek vyhledávat. Tyto uzavřené pelíšky jsou většinou s protiskluzovým dnem a vyjímatelným hratelným polštářkem. Rovněž zabezpečují psovi klidné místo pro odpočinek.

Podložky, deky a polštáře

deky pro psyPodložky by měly mít protiskluzový povrch a termovrstvu, aby se pes cítil v teple a měkku i na podlaze. Tato podložka nabízí měkké a teplé místo pro odpočinek Vašeho psa i na tvrdém povrchu. Takové podložky nebo deky využijete i při cestách v autě, aby pes nezamazal interiér vozidla. Cestovní pelíšky by měly být samozřejmostí u aktivnějších rodin. Pes ale musí být na deku či podložku a polštář zvyklý. V sortimentu najdete i speciální spacáky pro psy.

Napsat komentář