Pejsek a jeho první potřeby k zabydlení

Jestliže si chcete pořídit pejska, měli byste pro něj nejprve zařídit prostředí, ve kterém bude žít.

psi pelisekNejdůležitější věc je určitě myslet na to, kde bude pes spát. Pokud ho budete mít na zahradě, je určitě nutné, pořídit mu nějakou boudu. Je jedno, z jakého bude materiálu, ale nejvíce vhodný materiál, je bezpochyby dřevo. Vyrábějí se psí boudy klasické, nebo pak už i více propracované s krytou terasou. To už pak záleží jen na Vás, kolik budete chtít do pejska investovat. Důležité je, aby byla bouda dostatečně velká, a to tak, aby se pes pohodlně do boudy vešel a mohl si tam i lehnout.

Můžete ale pořídit samozřejmě i třeba jen pelíšek. Ten se ale doporučuje spíše pro psy, kteří budou bydlet doma, nebo v nějakém krytém prostoru. Je pak už ale jedno, jestli koupíte pelíšek, jako polštář, nebo jako podložku. Většina těchto pelíšků, pokud jsou kvalitní, mají nepromokavý povrch. Velkou výhodou pelíšků je, že se dají prát v pračce.

Další věc, kterou byste měli mít koupenou dopředu, ještě před tím, než si psa přivezete domu je vodítko a obojek. Když si přivezete domů štěně, ideální je mít pro něj obojek, který má nastavitelný obvod. Nemusíte potom za 2 měsíce, když štěněti krk povyroste, kupovat nový. Stačí jen zvětšit obvod obojku. Jestliže budete mít správnou velikost obojku, tak pak už je úplně jedno, z jakého materiálu bude. To už záleží pouze na Vašem vkusu a rozhodnutí. Správnou velikost obojku poznáte tak, že když ho psovi zapnete kolem krku, měli byste mezi obojek a jeho krk prostrčit alespoň prst.

Dejte si při výběru záležet a zajistěte Vašemu čtyřnohému miláčkovi příjemné prostředí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obojky, Pelíšky, Vodítka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>