Obojky pro Vaše domácí miláčky

Máte doma čtyřnohého chlupatého kamaráda a chcete mu koupit obojek? Jako první byste měli myslet na to, abyste vybrali tu správnou velikost obojku. K výběru správné velikosti změřte obvod krku Vašeho pejska tak, aby měl mezi krkem a obojkem místo. Místo by mělo být asi tak velké, aby bylo možné za obojek strčit jeden prst. Když už budete mít správnou velikost, tak jako další kritérium Vašeho výběru by měl být kvalitní materiál, aby odolal v různých situacích. Například, když Váš pejsek silněji zatáhne, nesmí obojek prasknout. S tím souvisí také jeho šířka. Ta jde ruku v ruce s délkou obojku, ale lze sehnat i široké krátké obojky pro chrty, bojová psí plemena a podobně.

Nylonové obojky vedou

Jeden z velmi kvalitních materiálů je nylon. Nylonové obojky jsou velmi pevné a jejich velkou výhodou je, že můžete nastavit jejich délku. To se hodí, když si pořídíte štěňátko, kterému postupem času krk sílí, tak nemusíte kupovat obojek nový, ale pouze zvětšíte jeho obvod. Další výhodou je, že tyto obojky se vyrábí i reflexní. Jako příklad můžeme uvést obojek Red Dingo se vzorem, který je i designem velmi hezký. Ostatně nepřeberné množství barev a motivů nejen značky Red Dingo, ale také Trixie, Rogz, HUHU Bamboo a dalších, jistě potěší i ty nejnáročnější majitele.

Kožené obojky-klasika

Jako další materiál můžeme uvést kůži. Kožené obojky jsou většinou ručně zpracované z velmi kvalitní kůže, ale je možnost i z výběru obyčejnější ch kožených, odolných obojků, stejně jako exkluzovních, které jsou zdobené korálky a jinými „zhezčovadly“ s maximální pečlivostí.

Kovové obojky nejen pro „trhače“

Další možností jsou řetízkové obojky, které jsou pochromované,  a to v různých variantách- stahováky, polostahováky, jedno-, dvoj- či trojřadé a nabízejí se s různými velikostmi oček. Opravdu krásný je polostahovací obojek trojřadý, který můžete pořídit v mnoha velikostech pro všechna psí plemena. Když psík netáhne, obojek funguje jako klasický obojek a začíná psovi stahovat krk až v případě nějakých nepřístojností. Tyto obojky vypadají výborně zejména na hladkosrstých psích plemenech.

Myslete na to, že když vyberete kvalitní obojek, vydrží Vašemu miláčkovi v podstatě po celý jeho život. My jsme si ale naprosto jisti, že jen u jednoho nezůstanete. Moderní trendy se každoročně mění a s tím i kolekce jednotlivých výrobců.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>