Obojky

Obojek je jedna z kategorií chovatelských potřeb pro psy, kterou využijete pro pejska všech ras. Obojek nosí čivavy stejně jako německé dogy. Hlavní funkcí každého obojku je možnost kontroly nad psem, možnost upevnění adresáře a samozřejmě připnutí vodítka.

V dnešní době jde i o bezpečnostní prvek, protože v nabídce je nespočet reflexních, blikajících nebo svítících obojků.

Správná velikost obojku

Musíte se smířit s tím, že pokud kupujete obojek pro štěně, jistě z něho vyroste. Pro dospělého psa vybírejte obojek podle obvodu krku a přidejte několik centimetrů (musíte uvažovat přezku). Po zapnutí obojku musí být mezi krkem a obojkem ještě místo, tak aby bylo možné za obojek zastrčit minimálně 1 prst.

Aby jste se při výběru obojků měli jak orientovat, nabízíme vám základní přehled obojků pro psy.

Kožené obojky

kožené obojkyJde o klasiku a nestora mezi obojky. Nyní už je kůže překonána, ale její super vlastnosti stále využívají psovodi, myslivci a podobně. Na výběr máte buď obyčejné, strojově vyráběné obojky různých barev, výlisků či zdobení.

V nabídce ale najdete i kožené obojky, které jsou ručně zpracovávané z vysoce kvalitní kůže. Ty mohou být na klasickou zapínací přezku, stahovací nebo polostahovací. Kožený obojek doplňte koženým vodítkem.

Řetízkové obojky

řetízkový obojekJde o pochromované obojky různých délek, šířek barev a variant. Vhodné jsou zejména pro služební psy a většinou jsou vyžadovány na cvičácích. Na výběr máte jedno-, dvoj- či trojřadé obojky a s různou velikostí oček. Opět si můžete vybrat stahovací či polostahovací variantu.

Nylonové obojky

nylonové obojkyTy jsou asi nejlepším poměrem ceny a kvality. Dají se zakoupit s klasickou nebo secvakávací přezkou. Tyto obojky jsou velmi praktické, protože jednoduše nastavíte délku obojku. Ten tedy může růst s vaším pejskem. Nylon je pevný, omyvatelný, lze ho prát v pračce. Navíc je nabízen v nespočtu barevných kombinací jak obojků, tak přezek.

Neoprenové obojky

neoprenové obojkyTyto obojky oceníte zejména pokud máte psa, který miluje vodu. Použitý neopren je pro psa velmi pohodlný, necuchá srst a je voděodolný a rychleschnoucí. U neoplenových obojků lze rovněž nastavovat velikost. Možná vás odradí vyšší cena, ale za ni dostanete téměř nezničitelný obojek, který lze kombinovat s postroji a vodítky stejných materiálů a barev.

Bezpečnostní obojky

Tyto obojky využijte vždy, když jdete venčit psíka ve večerních hodinách. Na výběr máte z těchto kategorií:

bezpečnostní prvkyReflexní obojky
Blikající obojky
Svítící obojky
Bezpečnostní návleky na obojky
Reflexní adresáře a přívěsky na obojky

Napsat komentář