Oblečky

délka zadOblečky pro psy jsou nezbytností pro hladkosrstá a bezsrstá malá plemena psů. Většina domácích psů nedokáže termoregulovat ve venkovních prostorách, klepou se a venku trpí a to nejen v zimě. Také ve vlhku není většina psů šťastná. Oblečky tedy brání před zimou a deštěm, ale zakoupíte i oblečky typu sukýnek, které jsou čistě jen designové. Základní rozdělení oblečků je na zimní a letní zboží.Velikost oblečku zjistíte podle délky zad a obvodu hrudníku a třísel psíka.

Základní rozdělení oblečků pro psy

Pláštěnky pro psy

oblečky pro psy proti deštiPláštěnky jsou většinou z nepromokavých materiálů nebo z materiálu, které jsou potažené nepromokavou vrstvou. Dalšími použitými materiály je na vnější straně nylon, na vnitřní prodyšný polyester. Samozřejmostí jsou kapucky, nohavičky a reflexní znaky. Pláštěnku kupte stejné velikosti jako ostatní oblečky, ale raději se na přesné míry informujte u prodejce.

Bundičky a zimní oblečení

zimní oblečky pro psyV zimě oblékejte i hladkosrstá plemena velkých psů. Módní trendy na házejí nespočet barev a materiálů bundiček. Teplým, vnitřním materiálem je měkký fleece a vnějším polyester nebo kůže a podobně. Většina bundiček pro psy má kožešinu, kapucku a možnost nastavení velikostí díky suchému zipu.

Svetry pro psy

svetr pro psySvetry pro psy mohou být vyrobeny z vlny nebo acrylicu. Koupit můžete klasický pruhovaný nebo jednobarevný svetr. Ale většina svetříků nabízí i bambulky, kapucku a módní design ve výrazných i tmavých barvách. Svetry mohou být osázené kamínky pošité ozdobami nebo různými nášivkami se jménem a podobně. Jistě vás zaujme i očko na ocásek, které zabrání shrnování psího oblečku.

Mikiny pro psy

mikina pro psaMikiny jsou po bundičkách asi nejoblíbenějším oblečkem. Mikinky jsou vyrobeny buď z klasické teplákoviny nebo příjemného polar fleecu. Tyto mikinky pro psy jsou lehké, ale teplé a velmi příjemně se nosí. Většinou koupíte mikinu s nohavičkami, která může být přes hlavu nebo na zip. Mikiny mohou mít poutko na ocásek nebo gumičky přes zadní nohy psíka. Vždy zkuste, co bude psíkovi vyhovovat lépe.

Vestičky pro psy

vestička pro psySpecifickým odvětvím psích oblečků jsou vestičky a přehozy. Do této skupiny patří také bezpečnostní plovací vesty, které oceníte zejména na vodě a při letních koupacích radovánkách. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní reflexní vesty všech velikostí ve žlutých, zářivých zelených a oranžových barvích.

1 komentář u Oblečky

  1. ludmila krobotová napsal:

    velmi poutavé fota.ludmilakrobot

Napsat komentář