Nylon-nadčasový materiál na vodítka a obojky pro psy

V dnešním článku se opět koukneme na zoubek obojkům a vodítkám. To jsou totiž jedny z nejzákladnějších potřeb pro každého potřeb každého pejskaře. Podle čeho ale obojek pro psa a samozřejmě také vodítko vybírat?

Trendy nebo praktičnost?

nylonovy obojekToť otázka…na našem trhu samozřejmě najdete spoustu designově úžasných vodítek pro psy a obojků, které jsou opravdu krásné. Přední výrobci každý rok obměňují své kolekce, a ty jsou mnohdy opravdu bláznivé. Výjimkou nejsou luxusní obojky s kameny od Swarovského a podobně. Ovšem neotřelý styl a design by měl jít ruku v ruce pohodlím pro pejska a snadnou údržbou. Odolnost obojků by v dnešní době snad měla být samozřejmostí.

Pokud máte psa, který rád plave, pořiďte obojek z materiálů, kterým voda nevadí. I toto kritérium splňují asi nejvyhledávanější psí obojky, tedy obojky z nylonu. Dají se sehnat v nepřeberné škále barev, šířek i délek obojků. Klasické se zapínáním, se sponou, polostahovací i stahovací. Velkou výhodou je jejich dostupnost. Pokud například sáhnete po nylonovém obojku od značky Trixie, dostanete obojke doslova za několik desítek korun. Trixie vždy v září představuje novou kolekci a letos prý frčí žlutá! I nylonové obojky ale koupíte za větší peníze. A to pokud sáhnete po značce Rogz nebo Red dingo.

K obojku vodítko, které ladí? Samozřejmě!

voditko rdObojky se prodávají v sadě s vodítky. Obojek a vodítko ve stejném designu je dnes naprostým standardem. Co se vodítek týče, klidně kupte vždy o číslo menší, než jaký máte obojek. To znamená, že pokud má váš psík obojek široký 2 cm, vodítko klidně může být užší. To oceníte i vy, protože bude lehčí a skladnější.

Určitě doporučujeme vodítka přepínací, tedy s karabinami na obou koncích. Jednu karabinku připnete na obojek a druhou do očka pro rukojeť. Rukojeť pak můžete mít větší či menší a tak jednoduše nastavit délku vodítka. Při přivazování psa také nemusíte vodítko uzlovat.

Kategorií samo o sobě jsou vodítka samonavíjecí-natahovací-flexi. Psa máte pod kontrolou a on má dostatek prostoru pro pohyb a čuchání.

Co říci závěrem?

Za nás se snad pro každého hafíka hodí nylonový obojek a vodítko. Ve vašem venčícím arsenálu by ale nemělo chybět ani samonavíjecí vodítko, které dnes seženete již za cca 200 Kč. Krom toho nezapomínejte na adresář, kdyby se psík ztratil, reflexní prvky a sáčky na trus.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obojky, Vodítka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>