Návrat ke kořenům psa

Příroda nám dnes poskytuje i útěchu a únik z každodenního pracovního stresu, nabízí různé varianty v medicíně, které stále více lidí preferuje před lékařským zásahem. Vždyť i na běžné zdravotní problémy používáme recepty z bylinek vyzkoušené po generace. A na tyto potřeby odpovídá krmivo pro psy, které splňuje představy všech páníčků. Krmivo slibuje přirozený způsob výživy i ochranu zdraví a pohody psa. A tím se spojí se svým přirozeným já žijícím ve volné přírodě.

Příkladem takového krmiva je Carnilove

brit carni

Skládá se z býložravců, kterými se původně psi živili. Maso těchto zvířat velmi dobře působí na zdraví psa. Je nejenom hypoalergenní, vašemu psovi po pozření tedy nehrozí žádná alergie ani intolerance. Zároveň obsahuje vysoké množství bílkovin, ty šetří trávicí trakt psa a odpovídají zásadám správné výživy. Bílkoviny pomáhají vytvářet muskulaturu psa a udržují ho v ideálním tělesném stavu.

Navíc se od běžného masa maso z divokých zvířat liší i nižších obsahem tuku, vyšším obsahem nenasycených mastných kyselin. Tyto kyseliny chrání vnitřní orgány psa snižováním cholesterolu.

Carnilove nabízí maso z lososa, divočáka, kachny, bažanta, jehněte a soba. Sobí maso v tomto výčtu naprosto vyniká vysokým obsahem PUFA, minerálů, přírodní antioxidantů a Omega 3 mastných kyselin. Ani lososí maso nedisponuje s tak vysokým obsahem jako maso sobí.

Velkou roli ve stravě psa hrají již uvedené byliny, lesní ovoce a zelenina. Carnilove se těmto požadavkům přizpůsobuje a nabízí krmivo s brusinkami, borůvkami, tymiánem, oreganem, rozmarýnem a malinami. Zmíněné složky se nepřidávají jen do krmiva, ale v posledních letech jsou oblíbené západní medicínou a lidovým léčitelstvím. Důvodem je pozitivní efekt na vnitřní orgány i celkový stav organismu.

brit vlkV krmivu nenajdeme zdroj tzv. „prázdných kalorií“. Mezi ně patří brambory nebo obiloviny. Ty způsobují, že tělo psa nezvládá využít tuto energii, a vytváří tukové zásoby. Ty špatně působí na vitalitu psa. Lepším sacharidovým zdrojem může být žlutý hrášek nebo tapioka. Energie z těchto potravin se uvolňuje pomalu a tělo ji zcela využívá.

V „návratu ke kořenům“ se skrývá tendenci žít přirozeně a respektovat šelmu v sobě s jejími potravními nároky s moderními znalostmi zdravé výživy a péče o domestikovanou šelmu i její zdraví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>