Na dovolenou k moři se psem?

Pokud cestujete se svým mazlíčkem, pak nezapomeňte, že bude potřebovat psí pas. Kvůli němu navíc musí být čipovaný. Pas následně slouží místo očkovacího průkazu, takže pas zařiďte nejlépe ještě před tím, než necháte psa očkovat (zejména proti vzteklině). Do mnoha zemí Evropy nesmí být očkování proti vzteklině starší 6-ti měsíců.

pes u more

Také se informujte na doporučená očkování (například do Chorvatska proti srdeční červivosti).

Pak už můžete vybírat hotel nebo jiný způsob ubytování, kam smí pes. Ovšem informujte se také na vzdálenost pláže, kam je povolen přístup zvířatům. V žádném případě to totiž není samozřejmostí a vaše dovolená se může velmi záhy zvrhnout na to, že pes bude sám na pokoji a vy na pláži, kam zvířata jednoduše nesmí.

Na pláž noste obojek s adresářem, vodítko, vodu pro omytí psa od slané mořské vody a v neposlední řadě třeba nějakou deku nebo malý plážový stan kvůli stínu.

Pokud cestujete autem, pořiďte klec do zavazadlového prostoru nebo kšíry k zacvaknutí do pásů zadních sedaček. V případě cestování letadlem velcí psi létají v zavazadlovém prostoru vždy. Kupte certifikovanou klec na kolečkách s protiskluzovou podložkou. Pokud vlastníte malého psa do pěti kg, informujte se na možnost vzít psa místo příručního zavazadla. To ale neumožňují všechny společnosti. Pokud ta vaše ano, zarezervujte zvířeti letenku s dostatečným předstihem. U valné většiny společností totiž platí přítomnost pouze jednoho zvířete na palubě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti/informace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>