Jak skladovat granule?

Sice se jedná o suché krmivo, ale i to obsahuje určité procento vody. Vyschnutí tedy může velmi ovlivnit čerstvost i chuť. Je naprosto jasné, že většina z nás nakupuje granule po větších pytlích, protože pak výrazně ušetříme. Na druhou stranu jsou velké balíky zejména pro menší plemena náročná na skladování. Jak tedy na to?

psi granule

Samozavírací pytel

Už seženete granule, které se prodávají v pytli, který lze opakovaně uzavřít. Po odebrání granulí vždy vyfoukněte z pytle co nejvíce vzduchu a zazipujte.

Přesypávání

Mnoho lidí granule přesypává do speciálních nádob. Po odebrání ale na povrch granulí v barelu či jiné dóze dejte třeba mikrotenový sáček, aby nedošlo k vysychání. Pokud je totiž v barelu granulí třeba jen na dně, je to stejné, jako kdybyste granule skladovali v otevřeném pytli. Přesypávání do uzavíratelných nádob je velmi výhodné v tom, že se vám do nich nepustí potravinoví moli.

krmeni jack barel

Pytle bez zipu

Pokud skladujete v klasickém pytli, pak odebrání granulí vždy vyfoukněte z pytle co nejvíce vzduchu a pytel uzavřete například gumičkou.

Základní pravidla uchovávání granulí

  • Suchá krmiva skladujte v místnostech, kde není teplota vyšší než 25°C.
  • Vlhké sklepy nejsou pro skladování vhodné, granule mohou natahovat vodu, plesnivět a žluknout.
  • Nekupujte zbytečně obří balení, granule by měly být spotřebovány maximálně do dvou měsíců od otevření balení – a to v případě, že je skladujeme na suchém a chladném místě.
  • Dlouho otevřená balení psům nebudou chutnat.
Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva, Zajímavosti/informace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář