Jak nedat blechám a klíšťatům šanci

pes klisteJako již klasicky se musíme přimluvit za preventivní řešení problémů s blechami a klíšťaty. Možná se vám zdá, že řešíme tento problém poněkud předčasně, ale blechy a klíšťata začnou svůj cyklus na jaře a skončí na podzim. Blechy může psík chytit nejen od svého psího kamaráda, ale také třeba od veverky nebo třeba od ježka. S klíšťaty je to ještě horší ty na naše zvířecí kamarády a samozřejmě i na nás číhají v podstatě na každém kroku. Preventivní opatření, tedy obojky nebo kapičky proti klíšťatům by měla být nezbytností zejména pro ty, kteří milují přírodu a rádi se v ní spolu se svým čtyřnohým kamarádem pohybují.

Klíště totiž může přenášet řadu velmi závažných onemocnění a nemalá část z nich je přenosná i na člověka.

Nás ale zaujaly obojky, které působí i na již přisáté parazity a blechy. Když už tedy váš pes klíště nebo blechy má, neváhejte se ve svém oblíbeném internetovém zverimexu podívat právě po podobných přípravcích. Ty jsou ale zbytečně drahé a jak již bylo řečeno, zvíře vystavujete zbytečně vysoké možnosti nákazy přes slinné žlázy parazita.

Preventivní péče během celého roku

pes obojek odblesovaciNás zaujaly zejména preparáty, které mají dlouhou dobu působení. Nemusíte tedy každý měsíc pamatovat na výměnu obojku. Příkladem mohou být velmi oblíbené antiparazitní obojky Kiltix, které jsou prodávány v několika velikostech pro menší i větší psy.

Zdaleka nejoblíbenější jsou ale pipety za krk. Z televizní reklamy můžete znát například spot on značky Advantix, který jednoduše koupíte podle váhy vašeho psíka.

Méně známými obojky jsou pak Foresto, které koupíte v kulaté krabičce a jejichž doba působení je díky patentovanému pozvolnému uvolňování účinné látky až osm měsíců- a to jak v případě blech, tak i klíšťat. Tyto obojky také můžete zakoupit v několika variantách. První z nich je pro malé psy do osmi kg váhy a kočky. Druhá pro velké psy. Tyto obojky jsou také jako většina dražších preparátů odolné vůči vodě a není potřeba je sundávat při koupání.

Když už jsme u výčtu značek antiparazitních preparátů, nesmíme opomenout ani velmi prodávaný obojek Scalibor, který nechtěné parazity odpuzuje a hubí. Účinnost je kolem půl roku, což je za cenu cca 350 Kč za Scaliborek pro střední psy opravdu dobrý poměr cena a výkon.

Mnoho lidí používá spreje Frontline, které jsou k dostání v několika velikostech. Tato společnost jde ale s dobou a v nabídce už najdete také velmi účinné pipety za krk pro psy i kočky. Opět vybíráte podle hmotnosti vašeho psíka.

Víc už se do dnešního článku nevejde. Snad jsme vám alespoň trochu přiblížili riziko nechtěných psích parazitů a přípravků pro včasnou prevenci před tímto problémem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nemoci se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Jak nedat blechám a klíšťatům šanci

  1. Dana napsal:

    Prosím , co to má pejsek na čumáčku za plast u první fotky, jak leží na boku? DV

Napsat komentář