I vycvičený pes se může zaběhnout

pes v utulkuV dnešním článku se zaměříme na problematiku zaběhnutých psíků, kterých jsou útulky přeplněné stejně jako psů odložených. Aby se k vám pes po zaběhnutí vrátil, měl by mít čip, adresář s vaším telefonním číslem. Co je to čip? Mikročip, nám dobře známý jako čip, je malý kovový váleček, který je psovi zaveden speciální stříkačkou na zadní stranu krku. Jeho aplikace je poměrně drahou záležitostí a není to proto, že by na vás chtěl veterinář vydělávat. V čipu je totiž poměrně složitá technologie, která se „probudí“, jen pokud k očipovanému psovi přiblížíte čtečku psích čipů. Čtečka dodá čipu energii a ten se podělí o číselnou jedinečnou informaci, která nelze přepsat. Podle registru pak jednoduše najdete, komu pes chybí.

Povinné čipování

Některá města zavedla povinná čipování. Stejně tak musí mít pes čip, pokud s ním cestujete do zahraničí. V tom případě ale nezapomeňte na povinná nebo doporučená očkování (při cestě do Chorvatska nezapomeňte na spot on proti srdeční červivosti). Povinné čipování psů, ale i koček má zabránit jejich týrání, ztrátě či krádeži.

Adresáře

Ne všechny útulky či městská policie disponují onou čtečkou. Proto nezapomeňte i na klasické adresáře, do kterých napíšete a svou adresu a telefon. Velmi praktické jsou také ryté známky, kam se vejde jméno a váš telefon.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezpečnost, Obojky, Zajímavosti/informace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>