Historie krmiv Royal Canin

V roce 1967 založil francouzský veterinář Jean Cathary společnost zabývající se výrobou krmiva pro zvířata. V období mezi dvěma světovými válkami totiž znatelně narostl počet domácích zvířat. Lidé měli totiž mnohem více volného času, díky neustále se zdokonalující technice. Na druhou stranu ale poklesla porodnost, a tak si lidé začali pořizovat kočky a psy. Péče o ně není totiž tak náročná jako třeba o dítě.

royal canin pochoutkyTento francouzský veterinář si jako jeden z prvních začal všímat toho, že mnohé zdravotní problémy, které zvířátka trápily, například kožní onemocnění atd., plynou z nevhodné stravy. Na pultech se potraviny pro zvířata moc neobjevovaly a tak je lidé krmili zbytky potravin, kterými se živili oni. Lékař proto začal vyvíjet optimální potraviny pro zvířata, které vyráběl v domácích podmínkách a z čerstvých obilovin.

Po zjištění, že výsledky jsou opravdu dech beroucí, ordinaci zavřel a založil si výše zmiňovanou firmu. Krmivo se opravdu uchytilo a prostřednictvím jeho bývalých klientů a dalších veterinářů, kteří vůči němu zaujímali jedině kladná stanoviska, se rozšířilo všude po světě. První výrobní závod rozjel v roce 1970 ve městě Aimargues. Společnost se rozšiřovala po celé Evropě s lehce odlišnými názvy, nakonec společnost prodal Guyomarc´h, gigantické společnosti, tím získal více finanční podpory a zaměřil se i na krmivo pro hospodářská zvířata.

V roce 1973 založil výzkumný ústav v Bretani, a tak mohl všechny stroje renovovat a svůj byznys založit na skutečných vědeckých podkladech. Dodnes se firma a složení krmiv Royal Canin neustále rozvíjí a jde s dobou dopředu, jako součást společnosti Group Inc. Nové a modernější technologie tak dělají potravu pro naše miláčky ještě chutnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva, Zajímavosti/informace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Historie krmiv Royal Canin

  1. Pingback: Krmivo na míru pro vašeho domácího mazlíčka | Psí móda

  2. Pingback: Granule Royal Canin – Granule na míru | Psí móda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>