Granule pro psy-recenze

brit adultSprávné stravování štěňat jsme řešili v minulých článcích. Nyná se zaměříme na granule dospělých psů, u kterých je v případě dobré kondice a ideální váhy krmení nejsnadnější. Stačí vybrat správný typ krmiva podle plemena (váhy) psa.

Menu pro nejmenší dospělé psy jsou koncentrovanější než ta pro velká a obří plemena. Paradoxně totiž malá zvířata vzhledem ke své hmotnosti potřebují více živin než velká, ale mají menší schopnost příjmu sušiny (tedy objemu) než velcí, proto jsou na tyto prvky jejich krmiva koncentrovanější. Stejně jako v minulých vývojových stádiích zvířete je nutné přistupovat k jeho výživě individuálně a senzitivně krmnou dávku upravovat podle toho, jestli nežádoucím způsobem přibírá, nebo naopak hubne.

Co ale vlastně obsahují superprémiové granule?

krmeni pro psa

Kvalitní krmiva obsahují kromě hlavní masové komponenty (z jehněčího, losového masa) další hypoalergenní složky jako rýže či brambory s nízkým obsahem bílkovin.

Mezi další, dnes často skloňované pomocné látky patří omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, nejvíce účinné ve správném poměru doporučené denní dávky. Ty jsou v krmivu obsaženy díky lososovému oleji a plní důležité funkce v řadě biologických reakcí od zvyšování imunity, přes procesy ovlivňující tlak a srážlivost krve, po účinnost silných protizánětlivých účinků. Dobrá krmiva dále obsahují i speciální hydrolyzovaný protein, který (kromě pro zvířata atraktivní chuti) zajišťuje vysokou, v případě některých krmiv až 90 % stravitelnost. Proto jsou krmné dávky menší a spotřeba ekonomicky příznivější. Vysoce účinný antioxidační komplex zajišťuje vysoká hladina vitaminu E v kombinaci s organickou formou selenu, přirozeného Anti-aging faktoru.

Jiným významným prvkem je yucca extrakt, který snižuje množství uvolňovaného čpavku ve střevech, čímž zvíře chrání před zdravotními záchvaty podobnými epileptickým. Před toxickými účinky čpavku jsou prostřednictvím této příměsi chráněny i játra a hemoglobin zvířete, který transportuje kyslík z plic do tkání. Jako bonus pro majitele zvířat extrakt z yuccy snižuje zápach zvířecích exkrementů. Dále nelze opomenout význam aminokyseliny metioninu, která spolu se směsí chondroitinu a glukosaminu, které podporují výstavbu chrupavek. Vápník a fosfor navíc přispívá ke zdravému stavu kostry a chrupu. Prevenci proti zubnímu kameni navíc ovlivňuje i tvar granule. Například producent krmiva Brit, do svých receptur jako první začal přidávat sušená jablka, zdroj frukto-oligosacharidů. Nedostatek těchto složek v organismu způsobuje nevhodnou (krátkou nebo příliš dlouhou) střevní pasáž a nepříznivé zažívání.

V příštím článku se zaměříme  a problematiku nadměrné váhy, která je kromě lidské populace čím dál tím častější i u našich čtyřnohých mazlíků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>