Chraňte psíka před nepříznivým počasím

Zcela jistě jste v televizi slyšeli diskuzi na téma solení chodníků v našem hlavním městě. Ovšem chodníky se solí i všude jinde. Jde totiž o poměrně levnou surovinu pro údržbu chodníků. Sůl ale nedělá dobře karosériím aut, zasoluje půdu v okolí silnic a chodníků a samozřejmě vadí psím tlapkám.

Pejsek se musí venčit i za nepříznivého počasí

psi obleckyJe jasné, že procházky v zimním období zkracujeme, o to častěji bychom ale s pejskem měli chodit ven. Pohyb potřebuje mimo jiné pro správnou peristaltiku střev, nehledě na to, že je při venkovním čuchání šťastný. V mrazu buďte se psem, který je běžně zvyklý na vyhřáté domácí prostředí, jen maximálně 20 minut.

Psí oblečky

psi chovaní v interiéru bývají zhýčkaní a venku, zejména v mraze a vlhku, jim je venku zima a mohou snadno prochladnout. Problémy mívají s dýcháním, ale zdaleka nejnáchylnější jsou močové cesty, které prostydnou nejdříve. Proto neopomíjejte oblečky pro psy. V nabídce jsou svetříky, vestičky a podobně.

Nasolené tlapky

Pokud nasněží, musíme chránit psí tlapky. Před venčením je namažte vhodným krémem na tlapky, který obsahuje velké množství lanolinu a kolagenu. Namažte zejména polštářky, ale pozornost věnujte i prostoru mezi prsty. Po procházce tlapky osprchujte vlažnou vodou a nastříkejte sprejem na packy, který tlapky regeneruje.

Pro velmi citlivé pejsky doporučujeme i boty pro psy. Psíka na nošení bot musíte přivyknout. Vybírejte boty neoprenové, s protiskluzovou podrážkou. Botičky psa ochrání před solí, ale také před poraněním. Ostatně v severských oblastech nosí tažní psi boty standardně. Na ostrém ledu by se totiž mohli snadno poranit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezpečnost, Botičky, Oblečky, Psí lékárna, Zajímavosti/informace se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>