Cestování s pejskem

cestovani se psemPokud trávíte hodně času na cestách anebo prostě jen chcete jet na dovolenou a svého pejska nechcete nechávat doma, nezoufejte. Dnes již existuje mnoho možností, jak bezpečně cestovat spolu se svým pejskem.

Velmi známým a celkem klasickým způsobem přepravy pejsků bývají různé klece pro psy. Tyto klece se vyrábějí ve všech možných velikostech. Takže jsou vhodné pro malé psy ale také i pro velká plemena. Klec pro pejsky však zdaleka není jediným možným způsobem přepravy. Obdobnou možností jsou přepravky na psy. Zvolit také můžete z několika velikostí, podle rozměrů vašeho pejska. Vždy je však lepší zvolit přepravku o něco větší. Zejména pak při delším cestování. Pejsek se tak bude cítit o něco pohodlněji a nebude tak vystresovaný. Použít také můžete přepravní tašky, batohy anebo kabelky. Tyto pomůcky jsou většinou vhodné pro cestování veřejnou hromadnou dopravou s malými pejsky. Tento přepravní batoh také může být vhodnou variantou při delším výletu s vaším pejskem. Pokud bude váš psí mazlíček unavený, dáte ho do batohu a jednoduše pokračujete dál v cestě.

prepravka do letadlaPokud se chystáte na cestu letadlem, budete muset požít psí přepravku. Existuje například multifunkční přepravka Pet Cargo. V této přepravce váš pejsek nenajde jen klec ale také i svůj pelíšek. Více ve článku Cestujeme letecky se psem.

Jestli rádi berete svého pejska na cestu na kole, jistě oceníte možnost pořídit přepravku na kolo. Vybrat si opět můžete z několika typů a velikostí. Výjimkou nejsou boxy z proutí na zadní kolo (nosič) nebo takové, které přiděláte na řídítka.basil kosik pro psy

Pokud se chcete se svým pejskem vydat na cestu autem a nechcete svého pejska zavírat do klece nebo do přepravky, podívejte se na nabídku různých autopostrojů a potahů do auta (třeba do e-shopu pejsekakocicka.cz).

Jestli se vydáváte na cestu přes noc spolu se svým pejskem, podívejte se na různé stany pro pejsky. V tomto stanu může váš psí miláček strávit klidnou noc, jakoby byl doma ve svém pelíšku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost přepravy vašeho pejska, mějte na paměti, že nejdůležitější je bezpečí vaše i vašeho pejska.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezpečnost, Pelíšky, Zajímavosti/informace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář