Antiparazitní kapičky a obojky

frontline spot onKvůli mírné zimě se klíšťata objevují už nyní. Nejlepší je pacienta chránit preventivně ještě před tím, než dojde k zakousnutí klíštěte. Ideálním přípravkem jsou spot-on přípravky. Při rozhrnutí srsti na vzniklou pěšinku nakapeme přípravek přímo na kůži. U velkých psů nakapeme ještě na několik míst v páteřní linii. Existují spot on preparáty pro kočky či pro psy. V žádném případě nesmíte tyto dva druhy antiparazitik zaměnit, protože oba mají jiné účinné látky.

Účinek spot on preparátů

Spot on antiparazitika mají hubící, ale především repelentní účinek. Pokud parazit přijde do styku s ošetřenou kůží, pak je paralizován a ze srsti odpadá.

Antiparazitní obojky

Obojek je naprostou klasikou v boji proti parazitům. Jeho velikost kupujte podle velikosti psa. Při jeho nasazování mějte na paměti, že obojek musí být v kontaktu s kůží. Při nasazování musí být tak volný, abychom pod něho dali dva prsty.

Další záležitostí je doba působení, která může být od jednoho až po osm měsíců. Tím se neodmyslitelně dostáváme také k ceně. Antiparazitní obojky na celou sezónu jsou samozřejmě dražší než obojky s kratší dobou působení. Velmi oblíbené jsou obojky Scalibor a Kiltix, veškerá antiparazitika jsou volně prodejnými veterinárními přípravky a zakoupíte v e-shopech i kamenných zverimexech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bezpečnost, Nemoci, Obojky, Psí lékárna, Zdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>